امروز: پنج شنبه, ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 26 April 2018
   
   
   

   
   

     
     

 

     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
       

 
کد خبر: 7866
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ۱۰:۱۱
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران/9 اردیبهشت ماه

شوراهای شهر و شهرداری ها برای زیرساختهای فرسوده چاره اندیشی کنند

نجف آباد، اصفهان - ایرنا - نماینده مردم نجف آباد و تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی از شوراهای اسلامی شهرها و روستاها و شهرداری ها خواست تا برای اصلاح و بازسازی زیرساخت های فرسوده چاره اندیشی کنند.

به گزارش ایرنا، ابوالفضل ابوترابی روز شنبه در همایش شوراهای اسلامی شهر و روستاهای استان اصفهان که در سالن شهروند نجف آباد برگزار شد، افزود: با وجود اینکه در کشورمان سه برابر کره جنوبی برای زیرساخت ها هزینه می شود، اما باز هم شاهد فرسودگی و عیوب فراوان آنها هستیم.


وی همچنین خواستار تعریف ساز و کاری شد که در پی آن شوراها از استقلال رأی و سرعت عمل بیشتری برخوردار شوند.
نماینده مردم نجف آباد و تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: شوراها از ارکان دموکراسی به شمار می روند و در حال حاضر این شوراها از تجربه کافی برخوردار شده اند.
وی خاطرنشان کرد: در صورت تصویب نهایی طرح مدیریت جامع شهری می توانیم شاهد افزایش اختیارات شهرداری ها و شوراهای شهر و روستا باشیم.
امام جمعه نجف آباد نیز در این مراسم گفت: شوراهای اسلامی شهرها و روستاها مظهر عدل، اندیشه، برنامه ریزی و تلاش هستند که در راه خدمت رسانی به هموطنان گام بر می دارند.
حجت الاسلام والمسلمین مصطفی حسناتی همچنین از شوراهای شهرها و روستاها خواست که بیش از پیش با رصد مشکلات، نسبت به برنامه ریزی برای حل آنها بکوشند.
همایش شوراهای اسلامی شهر و روستاهای استان اصفهان صبح روز شنبه همزمان با روز ملی شوراهای اسلامی شهر و روستاها با حضور ائمه جمعه، فرمانداران، شهرداران، نمایندگان مجلس، اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستاهای استان اصفهان با هدف تشریح اقدامات انجام شده و بررسی مشکلات و معضلات شوراها در سالن همایش شهرداری نجف آباد برگزار شد.
در تقویم رسمی کشور ما (ایران) روز نهم اردیبهشت به عنوان روز شوراها یاد شده است.
استان اصفهان با وسعتی برابر 105 هزار و 937 کیلومتر مربع دارای 107 شهر و بیش از یکهزار و 700 روستا و آبادی است که در مرکز کشورمان قرار دارد.
شهرستان نجف آباد در فاصله 30 کیلومتری غرب مرکز اصفهان واقع است.

لینک خبر:http://www.irna.ir/esfahan/fa/News/82509584/+ 0
مخالفم - 0

 

بازدید: 325

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید