امروز: جمعه, ۲۹ تیر ۱۳۹۷ - 20 July 2018
   
   
   
   
   

   
   

     
     

 

     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
       

 
کد خبر: 8032
تاریخ انتشار: شنبه, ۰۷ مرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۵۸
خطیب جمعه نجف آباد:

اتحاد و دفاع از دارایی های انقلاب، راه برون رفت از تحریم های جدید است

حجت الاسلام حسناتی عامل اصلی برای رویارویی با تحریم ها را اتحاد و همدلی دولت و ملت برشمرد و گفت: این تحریم ها راه به جایی نمی برد و نباید دلتان بلرزد اما شرط ایستادگی در برابر این تحریم ها اتحاد و همدلی بین دولت و ملت و دفاع از دارایی های این انقلاب است.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در نجف آباد، حجت‌الاسلام مصطفی حسناتی، نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه نجف‌آباد، در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته، با اشاره به تصویب تحریم های جدید علیه ایران گفت: تحریم هایی که علیه ایران وضع می شود، به گفته خودشان درباره هیچ کشور دیگری سابقه ندارد، چرا باید این گونه باشد.

وی در ادامه تصریح کرد: دشمنان تنها ابزار و راهشان در برابر نظام اسلامی ایران، همین تحریم ها است که این گونه دیوانه وار به میدان آمده اند و در ذهنشان این تصور است که ایران همه جهان را گرفته در حالی که حضور ایران در کشورهای منطقه نه به خاطر کشورگشایی که طرفداری از حق و مظلوم اصل اساسی مکتب ما است.

حجت الاسلام حسناتی علت دشمنی با رژیم صهیونیستی و سیاست آمریکا، نیز افزود: ما با دنیا جنگ نداریم و دشمنی ما با رژیم صهیونیستی و آمریکا به خاطر ظلم ها و جنایاتی است که در قرن اخیر بر سر ملت ها وارد کرده اند و دشمن از عزت و قدرتی که امروز ایران در جهان پیدا کرده است، ناراحت و خشمگین است.

وی عامل اصلی برای رویارویی با تحریم ها را اتحاد و همدلی دولت و ملت برشمرد و بیان داشت: این تحریم ها راه به جایی نمی برد و نباید دلتان بلرزد اما شرط ایستادگی در برابر این تحریم ها اتحاد و همدلی بین دولت و ملت و دفاع از دارایی های این انقلاب است و در این میان با وجود حضور خالصانه و پررنگ مردم در همه میدان ها، نقش دولت پررنگ تر است.

نماینده ولی فقیه در نجف آباد، دیدار فرماندهان سپاه با رییس جمهور را از راه های مقابله با تحریم های دشمن بیان کرد و افزود: همین دیدارها و اعلام حمایت ها و پشتیبانی ها باعث دلگرمی مردم و خشم بیشتر دشمنان نظام و آنانی که به دنبال از میان بردن دارایی های این نظام چون سپاه، بسیج، هستند، خواهد شد.

وی با اشاره به سالروز شهادت آیت الله شیخ فضل الله نوری و عبرت گیری از این وقایع تاریخی بیان کرد: همان گونه که امروز دشمنان به دنبال ایجاد شکاف بین مسؤولان و سران قوا و دارایی های این نظام هستند، در انقلاب مشروطه نیز همین کار را کردند و بیش از نیم قرن این انقلاب به تأخیر افتاد و روحانیتی که پیشتاز این انقلاب بودند را نه به خاطر مخالفتشان که به خاطر خواستن مشروطه مشروعه به دار آویختند.

امام جمعه نجف آباد درباره مناسبت های هفته آینده، روز تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه، آغاز هفته حج، دهه کرامت و میلاد امام رضا(ع) گفت: دشمنان در هر دوره ای برای مقابله با فرهنگ و دین اسلام از تمام ابزارها و امکانات خود استفاده کردند حتی از ابزار دین و خود دین که نمونه اش ظهور وهابیت و در دوران ما ظهور گروه های ترویستی داعش که کثیف ترین عامل در قرن اخیر است، می خواستند آبرو اسلام و مسلمین را با آن جنایات وحشتناک ببرند.

وی در پایان با محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی به خصوص در هفته های اخیر و جلوگیری از ورود مسلمانان به مسجد الاقصی با ایجاد طرح و توطئه های مختلف تصریح کرد: رژیم صهیونیستی در حملات اخیر خود در راستای طرح ها و توطئه هایی که برای مسجد الاقصی قبله اول مسلمین دارد، حدود 400نفر را زخمی کرد ولی این بار نیز فلسطینان با ایستادگی در برابر کنترل های شدید باید تسلیم این رژیم غاصب شدند.

حجت الاسلام حسناتی در ادامه بیان داشت: تنها عامل پیروزی مسلمانان در سراسر جهان، تنها وحدت و همبستگی است که نمونه عینی آن را در اتحاد فلسطینیان در برابر رژیم صهیونیستی شاهد هستیم.+ 2
مخالفم - 1

 

بازدید: 198

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید