امروز: جمعه, ۲۹ تیر ۱۳۹۷ - 20 July 2018
   
   
   
   
   

   
   

     
     

 

     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
       

 
کد خبر: 8062
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۰۰
به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری الفرات وابسته به گروه تروریستی داعش،

داعش مدعی اسیر کردن یک ایرانی شد + تصاویر

گروه تروریستی داعش با انتشار یک بیانیه و تصویر مدعی شد در حمله روز سه شنبه خود به منطقه‌ای مرزی میان سوریه و عراق یک رزمنده ایرانی را به اسارت گرفته است.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری الفرات وابسته به گروه تروریستی داعش، این گروه تروریستی مدعی شد در عملیاتی که روز گذشته در منطقه «الجمونه» واقع در نزدیکی گذرگاه مرزی «التنف» در مرز میان عراق و سوریه انجام داده است یک رزمنده ایرانی را به اسارت خود درآورده است.

الفرات با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که این عملیات از سه محور علیه نیروهای حاضر در منطقه الجمونه طراحی و با حمله یک خودروی انتحاری که یکی از عناصر عراقی این گروه تروریستی به نام «ابو حسن العراقی» مسئولیت آن را برعهده داشته است، آغاز شد.

داعش مدعی شده است در این عملیات دست کم ۶۸ نفر از رزمندگان حاضر در منطقه الجمونه را به شهادت رسانده و هفت خودروی زرهی سنگین و نیمه سنگین را نیز منهدم کرده است. علاوه بر این خودروهای حامل تیربار و موشک انداز و همچنین مقادیر زیادی مهمات به غنیمت گرفته شده است.

داعش همچنین با انتشار تصویری اعلام کرد که یک رزمنده ایرانی را نیز در این عملیات به اسارت درآورده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، گروه تروریستی داعش صبح سه‌شنبه حمله‌ای شدید به نیروهای عراقی در منطقه «الجمونة» در نزدیکی «تنف» انجام داد.

وبسایت «اعماق» وابسته به داعش نوشت: گروههایی از رزمندگان دولت اسلامی به نزدیکی مقر نیروهای عراقی نفوذ، و عناصر مقر را با حمله از سه محور غافلگیر کردند به طوری که بر اثر درگیری‌ها 17 سرباز عراقی کشته و 31 خودرو و ادوات نظامی منهدم شد.داعش به تلفات خود اشاره‌ای نکرد.

در ادامه، رسانه‌های داعش با انتشار تصاویری از نبرد در این منطقه، تصویری از یک اسیر به نام محسن حججی افزامی از لشکر زرهی ۸نجف اشرف را منتشر کردند و (صرفا) در توضیح عکس (و نه در اخبار رسمی خود) مدعی شدند که فرد اسیر ایرانی است.

تنف در مثلث مرزی سوریه-عراق-اردن میزبان پایگاهی آمریکایی نیز هست. پیشتر آمریکا 200 نیرو در این منطقه مستقر کرده بود اما اخیرا طبق گزارش‌ روزنامه الاخبار لبنان،‌ بر اساس توافق روسیه و آمریکا که ناشی از واقعیت میدانی و تسلط نیروهای سوریه و مقاومت بر اطراف تنف بود، مقرر شد که آمریکا از این منطقه عقب‌نشینی کند.

منابع غیر رسمی خبر شهادت این مدافع حرم را همانند مولایش امام حسین(ع) با تصاویری تایید می نمایند.محسن یکی از نیروهای فعال موسسه شهید احمد کاظمی محسوب شده و فرزندی حدودا ۲ساله نیز دارد.
لشکر سرافراز هشتنجف اشرف تاکنون ۱۰ شهید را در راه تامین امنیت کشور با عنوان مدافع حرم در سوریه تقدیم کرده است.+ 2
مخالفم - 3

 

بازدید: 573

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید