امروز: سه شنبه, ۲۷ شهریور ۱۳۹۷ - 18 September 2018
   
   
   
   
   

   
   

     
     

 

     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
       

 
کد خبر: 8233
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۹ مهر ۱۳۹۶ ۰۸:۴۸
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهرداری نجف آباد

تور یک روزه بیست ژرمن در نجف آباد

تور یک روزه بیست آلمانی در نجف آباد
بیست معلم آلمانی که اکثرشان به سن بازنشستگی رسیده اند، دیروز و در دومین روز حضورشان در استان اصفهان از برخی جاذبه های تاریخی و گردشگری نجف آباد در کنار مراکزی همچون دانشکده فنی و حرفه ای سمیه و دبیرستان شهید سالدورگر نجف آباد بازدید کردند.


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهرداری در این بازدید ها که هدف اصلی آن آشنایی این فرهنگیان آلمانی با فعالیت ها و نقش زنان و دختران ایرانی در عرصه های مختلف تحصیلی، اجتماعی و اقتصادی عنوان شده، آثار تاریخی همچون اولین موزه مردم شناسی نجف آباد در خانه تاریخی مهرپرور، اولین مکتب خانه علوم شهر در خانه تاریخی نوریان، عصارخانه اخلاقی، بازار سنتی نجف آباد در کنار پردیس و مجموعه هفت برج خارون مورد بازدید قرار گرفت.

آشنایی با فرهنگ و تاریخ نجف آباد
طی این برنامه که با حضور هفده زن و هفت مردم آلمانی برگزار شد، گردشگران ضمن بازدید از برخی زیرساخت های فرهنگی،علمی و گردشگری ایجاد شده در نجف آباد همچون رستوران بازی های فکری و کتاب کندو، سالن شهروند و موزه بخش خصوصی در مجموعه هفت برج خارون با مشاغل سنتی نجف آباد مانند لوده باقی و چاقو سازی نیز آشنا شدند.


این گروه از گردشگران آلمانی که جوان ترین شان ۳۲ و مسن ترین آن ها ۷۳سال سن داشت، در دانشکده فنی و حرفه ای سمیه نجف آباد نیز از نحوه تولید آثار هنری دانشجویان دختر این مجموعه بازدید کرده و طی بخش دیگری از برنامه هم از نزدیک با برخی غذاهای سنتی و شیرینی های محلی نجف آباد آشنا شدند.
توزیع بروشورهای لاتین ویژه معرفی مراکز تاریخی و گردشگری نجف آباد که توسط روابط عمومی شهرداری تهیه شده از دیگر بخش های این برنامه یک روزه بود.
این آلمانی ها که روز دوشنبه را به بازدید آثار تاریخی مختلف شهر اصفهان اختصاص داده بودند، امروز و فردا هم برنامه های مشابهی در سطح این شهر خواهند داشت.+ 4
مخالفم - 2

 

بازدید: 517

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید