امروز: شنبه, ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ - 22 September 2018
   
   
   
   
   

   
   

     
     

 

     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
       

 
کد خبر: 8539
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ ۰۸:۲۴
جلال ربیعی مدیر منطقه یک شهرداری نجف آباد در مصاحبه با خبرنگار پایگاه خبری شهرداری

کاشت ۳۴هزار کوزه گل در اولین منطقه

کاشت ۳۴هزار کوزه گل در اولین منطقه

مدیر منطقه یک شهرداری نجف آباد گفت: طی هفته های منتهی به ایام پایانی سال بیش از سی و چهار هزار کوزه گل از نوع نسترن در نقاط مختلف منطقه از جمله بلوارهای طالقانی، دفاع مقدس کاشته شده و همزمان بخش های دیگری از فضای سبز منطقه به شبکه آبیاری پساب متصل شده اند.

 جلال ربیعی در مصاحبه با خبرنگار پایگاه خبری شهرداری از بلوارهای ولیعصر و شهیدان حجتی در کنار زیرگذر شهیدان حجتی به عنوان نقاط جدید اضافه شده به شبکه آبیاری با پساب فاضلاب نام برد و گفت: در همین راستا شاهد اجرای بیش از هزار و سیصد متر لوله کشی سیستم آبیاری تحت فشار در نقاطی مانند میدان بسیج، بلوار استقلال و زیرگذر شهیدان حجتی بوده ایم.
کاشت چهارصد متر طول زرشک در میدان شهدا و هرس نزدیک به ۹۵۰ اصله درخت در خیابان های شریعتی و قدس دیگر مطلبی بود که ربیعی با اشاره به آن افزود: تعمیر لوله انتقال پساب در نزدیکی باغ گل ها، اجرای چهارصد متر حفاری برای تکمیل عملیات لوله گذاری در محور بوستان زندگی، کاشت سیصد متر مربع چمن در بلوار استقلال، کوددهی در فضای سبز پارک لاله به میزان ۳هزار متر مربع و اجرای ۲۵گود در بلوار زیرگذر شهیدان حجتی جهت کاشت درخت از دیگر اقدامات انجام شده طی هفته های اخیر محسوب می شوند.
در همین مدت، آب نمای میدان های آزادگان و بسیج، سرویس و شست و شو شده و ضمن آبگیری روشن شده اند.
شست و شوی ۳۲هزار متر جدول در منطقه یک
مدیر منطقه یک شهرداری در بخش دیگری از گفت و گوی خود بیان داشت: در هفته های اخیر کار شست و شوی جداول در بلوارهایی مانند ولیعصر، دلگشا، طالقانی، استقلال، یادگاران خرمشهر و آیت الله ایزدی در کنار خیابان هایی مانند شیخ بهایی جنوبی، شریعتی، منتظری مرکزی، فردوسی مرکزی و میدان حضرت امام به میزان بیش از ۳۲ هزار متر طول انجام شده است.


ربیعی از شست و شوی منظم قبور شهداء به عنوان دیگر اقدام صورت گرفته در ماه های اخیر نام برد و اضافه کرد: در همین مدت اقدامات دیگری همچون ۳هزار متر مربع زیرسازی و هزار متر مربع خاک برداری در خیابان شادی در کنار اجرا و ترمیم ۱۲۰ متر جدول در گلزار شهدا و خیابان قدس، سیصد متر مربع خاکبرداری در خیابان شریعتی و پنجاه متر اجرای قالب بندی و بتن ریزی در دیواره جوی خیابان امام نیز انجام گرفته است.
وی اعلام داشت:لکه گیری پیاده رو و جداول در خیابان های فردوسی مرکزی، امام خمینی و شیخ بهایی، بلوک فرش در بلوار استقلال، بتن ریزی مسیر دفع آب های سطحی در خیابان شریعتی، تسطیح خاک در بلوارهای طالقانی، شهیدان حجتی و بوستان زندگی به منظور کاشت گل و حذف دیوار نوشته ها در نقاط مختلف منطقه از دیگر اقدامات قابل ذکر محسوب می شوند.
بارگیری ۷۵ کامیون ضایعات از سطح منطقه
ربیعی در خصوص دیگر اقدامات انجام شده به منظور زیباسازی محیط منطقه یک در ایام منتهی به نوروز با اشاره به بارگیری هفتاد و پنج سرویس ضایعات مختلف اظهار داشت: بخشی از این موارد مربوط به ضایعات عملیات لایروبی در نقاط مختلف بوده، قسمتی برای جمع آوری و حذف ضایعات ساختمانی و غیر ساختمانی رها شده در سطح منطقه انجام گرفته و مقداری هم مربوط به پاکسازی محدوده میادین و بلوارهای سطح شهر است.


وی از انجام بیش از ۷هزار متر لایروبی در کوچه های جنوب بلوار ولیعصر به عنوان دیگر اقدام صورت گرفته در هفته های اخیر نام برد و خاطر نشان کرد: در خیابان های مولوی مرکزی، فارابی، یزدان مهر، بهداشت و شهید ابوالقاسمی نیز در مجموع بیش از ۹هزار متر طول لایروبی انجام گرفته است.
اجرای بیش از ششصد و چهل متر طول بلوک چینی مسیر دفع آب های سطحی و جدول گذاری در خیابان شریعتی، بتن ریزی و بلوکاژ به مساحت سیصد متر مربع در گلزار شهدا و خیابان امام خمینی، اجرای صد متر دال گذاری و جدول در بلوار استقلال، بررسی و رفع عیب سیستم های روشنایی سطح معابر و میادین اصلی شهر در کنار حذف ۹۰۰متر از گونه های فاقد بازدهی فضای سبز در بلوار طالقانی از دیگر اقدامات قابل ذکر محسوب می شوند.+ 2
مخالفم - 1

 

بازدید: 245

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید