امروز: چهارشنبه, ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ برابر با ۲۵ ذو الحجة ۱۴۴۲ قمری و ۰۴ اوت ۲۰۲۱ میلادی
آتشپادسوم اصغر مهدی پورمدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری نجف آباد در مصاحبه با خبرنگار پایگاه خبری شهرداری نجف آباد اعلام داشت

لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی در آتش سوزی ها / سه کپسول گاز ۱۱ کیلویی گداخته آماده انفجار

آتشپادسوم اصغر مهدی پورمدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری نجف آباد در مصاحبه با خبرنگار پایگاه خبری شهرداری نجف آباد اعلام داشت در ساعت ۱۳ و ۳۷ دوشنبه ۲۳ تیرماه ۹۹  با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی نجف آباد تماسی مبنی بر آتش سوزی در بازارچه مطهری گرفته شد.

۹دستگاه خودروی اطفائیه به همراه ۲۰ نفر آتش نشان در ساعت ۱۳ و ۳۹ دقیقه در محل حاضر شده و اقدامات لازم در خصوص مهار و کنترل آتش را انجام دادند.

وی با عنوان اینکه خوشبختانه این حادثه مصدوم جانی نداشت، ابراز داشت: آتش‌سوزی از یک مغازه کفش فروشی به دلیل اتصالی برق و سرایت به دو مغازه لباس فروشی مجاور در ضلع غربی صورت پذیرفت که  باعث خسارت جدی به مغازه کفش فروشی و دو مغازه دیگر حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد خسارت را شامل شد.

 پس از مهار آتش، نیروهای خدمات شهری در محل حاضر شدند و پاکسازی ، نظافت و شستشو و جمع‌آوری ضایعات محل صورت پذیرفت، به نحوی که یک ساعت پس از آتش‌سوزی شرایط در بازار به حالت عادی خود بازگشت.

آتشپاد سوم مهدی پور از حضور بموقع نیروهای اورژانس، اداره برق، اداره گاز و نیروی انتظامی که یاری رسان ایشان بودند تقدیر و تشکر به عمل آورد.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری نجف آباد خواستار جدی گرفتن تذکرات و توصیه های ایمنی توسط صنوف و انجام توصیه ها و رعایت حداقل شرایط ایمنی نظیر تعویض سیم کشی ها، داشتن کپسول آتش نشانی ، آژیر هشدار، سازه مطمئن محل کسب و همچنین تعامل بیشتر ایشان با مجمع امور صنفی و بازرسین  اداره کار شدند.

مهدی پور ازدحام جمعیت در حوادث و سوانح را یکی از دلایل مهم  و  مزاحم در روند خدمت‌رسانی و جلوگیری از تسریع کار دانست و متذکر شد در محل حادثه هر لحظه احتمال اتفاق غیر مترقبه ای هست، و در این روز آتش نشانان ۳ کپسول گاز  ۱۱ کیلویی گداخته که با حرارت قرمز شده بودند را  از محل خارج کردند که هر آن ممکن بود با انفجار و بروز حادثه شاهد فاجعه ناگوار  در این محل باشیم.

وی از شهروندان درخواست نمود در اینگونه حوادث فاصله مطمئن از محل حادثه را رعایت نموده ‌تا علاوه بر امدادرسانی مطلوب نیروهای امدادی از بروز حوادث تلخ برای شهروندان جلوگیری شود.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی
کد جدید

تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه محفوظ و متعلق به شهرداری نجف آباد می باشد , هرگونه کپی و نقل قول از مطالب سايت با ذكر منبع بلامانع است.