امروز: جمعه, ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۱۲ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۰۳ فوریه ۲۰۲۳ میلادی
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهرداری نجف آباد

نجف آباد در مسیر جریان خدمت/ آتش نشانی نجف آباد در آبان‌ماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش بیش از ۴۴ درصدی آتش‌سوزی را پشت سر گذاشت

حسنعلی امیر کاوه مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری نجف آباد عملکرد آبان ماه ۱۴۰۱ این سازمان را تبیین نمود.

 به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری نجف آباد حسنعلی امیرکاوه مدیریت سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری نجف آباد با اشاره به هفت مورد بازدید از مراکز درمانی و ۳۸ مورد بازدید از ساختمان های بلند مرتبه جهت صدور گواهی گفت در مقایسه حریق و حوادث آبان‌ماه نسبت به مشابه سال گذشته تعداد نجات یافتگان از حوادث و حریق ۲۱ نفر افزایش داشته است.

 وی در بیان عملکرد واحد آموزش سازمان با اشاره به آموزش ۴۹۰ نفر در مقطع مهد کودک و ۱۲۰ نفر در مقطع دبستان و ۱۷۰ نفر در مقطع دبیرستان و هنرستان گفت در زمینه آموزش اصناف ۲۵۰ نفر از صنوف مختلف تحت آموزش این سازمان قرار گرفته اند.

 امیرکاوه با اعلام آمادگی جسمانی و سطح  مهارت بالای پرسنل آتش نشانی نجف آباداظهار کرد در مدت یاد شده ۸ مانور امداد و نجات و ۸ مانور اطفاء در ساختمان های بلند مرتبه برای حفظ این آمادگی داشته ایم.

 وی از خرید بیش از یک میلیارد ریال تجهیزات امداد و نجات به همراه دو دستگاه تنفسی دراگر نام برد و گفت در آبان ماه افزایش بیش از ۴۴ درصدی آتش‌سوزی را نسبت به مدت مشابه سال قبل پشت سر گذاشته ایم که این آتش سوزی ها به دلایل مختلفی چون نشت گاز، اتصالی برق، نشت سوخت و مواد نفتی و انتقال حرارت از منابع حرارتی و انگیزه های عمدی بوده است.

 وی در زمینه حوادثی که منجر به اعزام نیرو شده بود به مواردی چون ۳۲ مورد حوادث مربوط به حیوانات، ۱۲ مورد سوانح رانندگی، ۱۱ مورد حبس در اماکن و خودرو و آسانسور، ۴ مورد ایمن سازی، ۲ مورد حوادث چاه و سقوط از ارتفاع, ۴ مورد آب گرفتگی و مواردی چون گرفتار شدن اعضای بدن و اجسام برنده اشاره کرد.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی
کد جدید

تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه محفوظ و متعلق به شهرداری نجف آباد می باشد , هرگونه کپی و نقل قول از مطالب سايت با ذكر منبع بلامانع است.