امروز: شنبه, ۲۵ فروردين ۱۴۰۳ برابر با ۰۴ شوّال ۱۴۴۵ قمری و ۱۳ آوریل ۲۰۲۴ میلادی
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهرداری نجف آباد

جلسه هماهنگی و برنامه ریزی مجموعه مدیریت شهری با شورای اسلامی شهر نجف آباد جهت تدوین بودجه سال 1403

شنبه 9 دیماه 1402 سالن فرزانگان فرهنگسرای خارون میزبان جلسه تعاملی مجموعه مدیریت شهری با اعضای شورای اسلامی شهر نجف آباد جهت هماهنگی و برنامه ریزی دقیق تر و تدوین بودجه سال 1403 بود.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری نجف آباد در این جلسه که با حضور رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر، معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری نجف آباد، معاونین شهردار، مدیر امور مالی و ذیحسابی و مدیر منابع انسانی و رفاه، مدیران مناطق پنج گانه و مسئولین امور مالی همراه بود، نخست گزارش جامعی از وضعیت درآمد و هزینه های صورت گرفته شهرداری نجف آباد ارائه و مهمترین موارد پیرامون تدوین بودجه سال آینده مطرح شد.

اسماعیل آخوندی رئیس شورای اسلامی شهر ضمن تشکر از همیت موجود در ایجاد تعامل بیشتر این مهم، در نظر گرفتن عوامل متعدد موجود در تغییر شرایط اجتماعی و اقتصادی کشور را مهم ارزیابی  و خاطرنشان کرد اعلام بودجه دقیق و واقعی مستلزم تعیین و لحاظ شدن فاکتورهای اصلی به صورت واضح و حتمی است. وی مجموعه منتخبین مردم در شورای اسلامی را همراه و همسو با جریان کلی شهرداری نجف آباد دانست،  و گفت تجربه این مدت و بررسی مواردی که بودجه های گذشته را با چالش روبرو ساخته می تواند بهترین راهنما و چراغ راه در تهیه جامع ترین بودجه برای سال آینده مورد بهره برداری قرار گیرد.

آخوندی تعیین عوارض با نگاه به وضعیت معیشت و شرایط اقتصادی ساکنین منطقه را امری منطبق بر شرع، عرف و قانون دانست و ابراز امیدواری کرد بودجه سال آینده نزدیک ترین فاصله با واقعیت و کارآمدترین بازدهی در راستای امور جاری و تحقق وظایف شهرداری در پوشش پروژه های عمرانی و خدماتی را دارا باشد. وی از کاهش تغییرات و اصلاح در بودجه تعیین شده به عنوان اولویت و هدف مهم مجموعه های دخیل در تدوین و تصویب نهایی بودجه یاد کرد و افزود امید است بودجه نهایی بتواند بهترین خدمات را به شهروندان شریف نجف آباد در مناطق مختلف ارائه نماید.

حقیقی بودن بودجه تدوینی، مبحث تورم نیرو، مدیریت درآمد و هزینه های اجرایی و عمرانی، بررسی کارایی نیروهای موجود و تقویت امر تخصص در بکارگیری نیروها، توجه ویژه به انعطاف پذیری در تدوین بودجه، تأمین اعتبارات مناطق با محوریت مدیران هریک، پیگیری وصول اعتبارات، در نظر داشتن شرایط اقتصادی جامعه، نوسانات تغییرات در بودجه بین 5 تا 10 درصد، لزوم حاکم شدن شفافیت در تمامی مراحل و اطلاع رسانی به شهروندان از مهمترین موارد مطرح شده توسط اعضای محترم شورا در این جلسه بود.

در ادامه این جلسه تعاملی معاونین شهردار، مدیران مناطق پنج گانه شهرداری نجف آباد و مسئولین ستادی به ایراد مطالب خود پیرامون موارد مطرح شده پرداخته و مقرر شد مناطق و سازمان های تحت پوشش شهرداری به صورت مجزا جلسات دقیق بررسی تعیین بودجه بخش خود را برگزار و نتیجه نهایی جهت جمع بندی نهایی به حضور معاون معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی ارائه شود.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی
کد جدید

تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه محفوظ و متعلق به شهرداری نجف آباد می باشد , هرگونه کپی و نقل قول از مطالب سايت با ذكر منبع بلامانع است.