امروز: دوشنبه, ۰۱ بهمن ۱۳۹۷ برابر با ۱۵ جمادى الأول ۱۴۴۰ قمری و ۲۱ ژانویه ۲۰۱۹ میلادی
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهرداری نجف آباد

جمع آوری ویژه زباله در نجف آباد از فردا

نصف جهان: معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری نجف آباد گفت: از بیستم اسفند ماه به بعد، علاوه بر نوبت شب، تاریخ هایی که در طول سال زباله های هر محله جمع آوری می شد، صبح روز بعد نیز اکیپ های این معاونت مجدداً این کار را تکرار خواهند کرد.

سهراب بیگدلی با اشاره به افزایش قابل توجه حجم زباله های خانگی در آخرین ماه سال گفت: علاوه بر ادامه روند رفت و روب منظم و برنامه ریزی شده معابر اصلی و فرعی، در حال حاضر نیز گروه های مشترک این معاونت و سازمان خدمات موتوری، کار پاکسازی زمین های بایر واقع در سطح مناطق پنج گانه از انواع ضایعات ساختمانی و دیگر نازیبایی ها را شروع کرده اند.

وی از رنگ آمیزی جداول و خط کشی معابر مناطق پنج گانه به عنوان دیگر اقدام در نظر گرفته شده برای ایام پایانی سال نام برد و اظهار داشت: علاوه بر این اقدام که تاکنون نزدیک به 40 درصد پیشرفت داشته، رنگ آمیزی تمامی پل های عابر پیاده و ایستگاه های اتوبوس واحد در دستور کار قرار گرفته است.

زیباسازی ویژه در ۲خیابان شهر

معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری نجف آباد اظهار داشت: امسال برای اولین بار در طی سال های گذشته، تمامی دیوارهای گلی و نازیبا در کنار درب های قدیمی واقع در خیابان های شریعتی و منتظری شمالی، در قالب طرحی بهسازی شده و پس از سفید کاری، دیوارنگاره های متنوع و مرتبط با فرهنگ و تاریخ نجف آباد در این نقاط با هزینه شهرداری اجرا خواهد شد.

بیگدلی از طرح میوه و گل انار در کنار شکوفه بادام، به عنوان نمونه هایی از آثار انتخاب شده برای اجرا به صورت دیوار نگاره نام برد و بیان داشت: علاوه بر این اقدام، پس از سال ها درب های کرکره ای قدیمی در خیابان های شریعتی و امام خمینی(ره) نیز با استفاده از رنگ های شاد و جذاب، به صورت یک طرح یکسان رنگ آمیزی خواهد شد که در این مورد نیز تمامی هزینه ها را شهرداری پرداخت خواهد کرد.

***

اشاره به کاشت گسترده گل های لاله و نسترن در سطح بلوارها و فضای سبز مناطق پنج گانه، دیگر مطلبی بود که معاون شهرداری نجف آباد به آن اشاره کرد و گفت: طبق برنامه زمانبندی اعلام شده، تمامی شهروندان متقاضی کاشت درخت در مناطق مربوط به خود ثبت نام کرده اند و کار غرس درختانی همچون توت زینتی و زیتون تلخ، در مقابل منازل مسکونی و واحد های تجاری آغاز شده است.

***

معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری نجف آباد در خصوص دیگر اقدام در نظر گرفته شده برای ایام منتهی به نوروز ۹۷ اظهار داشت: امسال برای اولین بار میادین و معابر اصلی شهر نجف آباد را با نوع خاصی از پرچم های رنگی عمودی تزیین خواهیم کرد که تاکنون در استان از آنها استفاده نشده است.

بیگدلی از پاکسازی و رسیدگی ویژه به فضای سبز ورودی های اصلی شهر به عنوان دیگر اقدام در نظر گرفته شده نام برد و اضافه کرد: نیروهای این معاونت هماهنگ با واحد امانی معاونت عمران، در کار نصب المان های نوروزی نیز مشارکت خواهند داشت که در این میان برخی المان ها جدید بوده و تعدادی هم از نمونه های بهسازی شده سال های قبل محسوب می شوند.

لینک خبر : http://nesfejahan.net/fa/new


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی
کد جدید

تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه محفوظ و متعلق به شهرداری نجف آباد می باشد , هرگونه کپی و نقل قول از مطالب سايت با ذكر منبع بلامانع است.