امروز: یکشنبه, ۰۶ فروردين ۱۴۰۲ برابر با ۰۴ رمضان ۱۴۴۴ قمری و ۲۶ مارس ۲۰۲۳ میلادی
مهندس صادقی معاون خدمات شهری شهرداری نجف آباد

تهیه و اجرای طرح جامع برای نوسازی و بهسازی میدان آزادگان نجف آباد

مهندس صادقی: باز طراحی و بهسازی میدان آزادگان، به عنوان ورودی اصلی شهر با بهره‌گیری از دانش و تخصص اساتید، هنرمندان، مشاوران شهری و اجرای مقرون به صرفه توسط نیروهای بومی، خدمتی نوین و تأثیرگذار در کارنامه خدمات شهری نجف آباد است.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری نجف آباد مهندس صادقی معاون خدمات شهری شهرداری نجف آباد طرح جامع بهسازی و زیباسازی میدان آزادگان را تشریح نمود.
مهندس صادقی ضمن اشاره به این نکته که پس از گذشت بیش از بیست سال از بهره برداری میدان در دوره سوم شورای اسلامی شهر، مجموعه میدان با موارد متعدد فنی و منظری روبرو شده که نیاز به تهیه و اجرای طرح شهری برای بازطراحی و بهسازی میدان بیش از پیش لازم و ضروری به نظر می رسد.
معاون خدمات شهری گفت : با این هدف پس از بازدید میدانی و برگزاری جلسات متعدد تخصصی با گروه دانشگاه علوم و تحقیقات مهمترین معضلات و موارد نیازمند بهسازی و بازسازی استحصال و برنامه زمانبندی اجرای پروژه تدوین و آماده شد. ????مهندس صادقی با بیان اینکه میدان آزادگان با المان معمار شهیر شهر، شیخ بهایی به عنوان نماد و خاطره جمعی شهروندان از اهمیت ویژه ای برخوردار است افزود، متأسفانه میانگین مصرفی آب این میدان به دلیل فرسودگی زیرساخت و تأسیسات، چندین برابر حجم مجاز بوده که با مدیریت این تفاوت میزان مصرف و مدیریت بهینه آن می توان مجموع مساحت فضای سبز موجود را به دو برابر افزایش داد.
مهندس رسول صادقی معاون خدمات شهری شهرداری نجف آباد از بین رفتن عایق بندی دور میدان و بالطبع هزینه سرسام آور و رو به افزایش هزینه های نگهداری آن، فرسودگی سیستم چرخش و معایب برق رسانی آبنمای میدان، تخریب پایه های نگهدارنده المان شیخ بهایی مانند سنگ های پوشش بدنه، ازبین رفتن جلا و زیبای مجسمه و مشکلات بحث استحکام سازه آن و نازیبایی های شکل گرفته در منظر فلکه به عنوان ورودی مهم شهر به عنوان مهمترین معضلات و مشکلات میدان آزادگان یاد کرد و با تاکید بر اهمیت مشارکت و همکاری مدیریت شهری و متخصصین حوزه‌های مختلف شهری به ویژه طراحی شهری گفت: ارتباط بین دانشگاه، مشاوران و شهرداری فرصت‌های مغتنمی را به وجود می‌آورد که بتوانند با ارتقاء دانش شهری و طراحی تخصصی، فضاهای شهری انسان محور و درخور شهروندان فهیم نجف آباد داشته باشیم.
معاون خدمات شهری شهرداری نجف‌آباد افزود ضمن انجام عملیات های فنی و رفع معضلات ذکر شده، بهسازی جایگاه و نوپردازی محوطه اصلی و مجسمه شهری آن، تکمیل و بهسازی سیستم آبیاری مدرن تحت فشار، زهکشی مجموعه فضای سبز و بهبود سنگفرش و مسیرهای عبوری میدان از دیگر اقدامات مدون شده در این طرح جامع است که معاونت خدمات شهری می کوشد تا مدت زمان اندک باقی مانده تا پایان سال عملیات عمرانی به اتمام رسیده و با شروع سال جدید، فلکه آزادگان با شمایلی فاخر و درخور میزبان شایسته شهروندان و میهمانان نوروزی باشد.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(2 امتیاز , میانگین: 3.0 از 5)  
دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی
کد جدید

تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه محفوظ و متعلق به شهرداری نجف آباد می باشد , هرگونه کپی و نقل قول از مطالب سايت با ذكر منبع بلامانع است.